Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsansvarig i förening


Här finns en sammanställning över föreningarnas tävlingsansvariga som är kontaktpersoner i tävlingsärenden. Endast de föreningar som deltar i SkBBF:s tävlingar finns med, för övriga adressuppgifter hänvisas till föreningsregistret.

Det är endast föreningens tävlingsansvarige som kan framföra önskemål och göra ansökningar till TK, då TK måste veta att det är förankrat hos föreningen och är dess officiella önskan, ställningstagande och åsikt.

Blir det en akut inställd match och man inte får tag på en förenings tävlingsansvarige, riskerar föreningen att själv få stå för sina kostnader. Så se till att ha uppdaterade uppgifter och vara nåbar. Senaste ändring är i fet stil.

         

2022-08-12

Förening Förnamn Efternamn Mejl     (at) = @ Tel Mobil
Alexander den Store Takis Pilpilidis takis_pilpas(at)hotmail.com - 0704-66 89 65
Bara Basket Nino Lisjak barabasket(at)hotmail.se - 0704-49 82 77
Bjärred 305 Mats Svensson tavling(at)b305.se - 0702-43 54 22
Eos Mikael Nordqvist knubbe(at)eoslund.se 046-15 94 94 0704-05 61 43
Grevie GIK Lottie Olsson loolsson(at)yahoo.com - 0730-62 71 66
           
Gråbröderna BBK Joel Ukhagbe joelukhagbe(at)yahoo.se - 0762-21 04 26
Halmstad Basketball Henrik Börjesson borjessonn(at)live.se - 0725-51 66 39
HBBK Katarina Melin tavling(at)helsingborgbasketbollklubb.se - 0739-81 80 85
Hässleholm Basket Sven-Erik Nilsson sveneriknilsson.hlm(at)gmail.com - 0730-76 64 83
Höganäs Basket Per Lundahl hoganasbasket(at)outlook.com - 0705-40 22 02
           
Kingfishers BBK Sanela Vehabovic kingfishers.bbk(at)gmail.com - 0723-09 07 16
Kristianstad, KFUM Karin Selander tavling.kfumc4basket(at)gmail.com - 0708-20 22 05
Lobas Jörgen Freiburghaus tavling(at)lobas.com 040-41 48 58 0734-00 23 45
Lugi BBK Ove Dalentoft tavling(at)lugibasket.se - 0706-01 41 43
Lunds Basket Johannes Grufstedt lundsbasket.lb(at)gmail.com - 0704-57 78 83
           
Malbas, Mini Malbas Tommy Rosenqvist tommy.rosenqvist(at)malbas.se - 0766-30 54 51
Malmö Ballers David Obregon david.a.obregon(at)gmail.com - 0707-89 96 08
Malmö Ballers Ungdomsförening
Arvid Hemberg arvidhemberg(at)hotmail.com - 0762-11 51 11
Malmö Sport Nino Lisjak malmobasket(at)hotmail.se - 0704-49 82 77
Playmaker, BBK Katarina Petrov bbk.playmaker(at)hotmail.com - 0707-99 63 43
           
rCoach Basketball Club Alexander Årmarker info(at)rcoach.se - 0736-82 85 99
Srbija Malmö Oliver Borojevic oliverborojevic(at)yahoo.com - 0704-71 66 29
Svedala Basket Mikael Persson mikael.perssonsvedala(at)telia.com - 0733-10 12 01
Sölvesborgs Basket Johan Nilsson johanolanilsson(at)gmail.com - 0709-30 59 18
Team Fourth Quarter Sasa Vural info(at)team4q.se - 0760-34 43 43
           
Tigers, KFUM Bengt-Inge Nilsson bengan-tiger(at)live.com - 0737-30 77 12
Trelleborg Basket Karin Boiejertz kb(at)gopirates.se - 0709-72 52 52
Värpinge IF Bertil Raalas bertil(at)varpingeif.se - 0705-71 56 76
Växjö Ravens Mikael Nordin mikael.nordin(at)vaxjoravens.se - 0702-45 84 83
Ystad Basket, KFUM Ulf Grevillius ulf.grevillius(at)ystadbasket.se - 0709-36 66 57
           
ÄLI Basket Lina Storulv linastorulv(at)hotmail.com - 0707-40 59 18
Uppdaterad: 17 SEP 2018 16:31 Skribent: Bo Olsson

Postadress:
Skånes BF
Box 100 63
200 43 Malmö

Besöksadress:
Hyllie stationstorg 2, 3 vån
215 32 Malmö

Kontakt:
Tel: 0732626969
E-post: This is a mailto link

Se all info